Guano Apes DIVISION

Największe forum w Polsce poświęcone zespołowi Guano Apes

www.guanoapes.pl

official polish fan club

album The signal
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Guano Apes DIVISION Strona Główna -> Sandra Nasic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lw23

PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli co przesunęli premierę??? przecież miała być 18 lutego.
A propos GA w radiu to kiedyś często w programie 3 leciało, no pare razy jeszcze w radiu Gdańsk słyszałem. No i grali kiedyś w radiostacji, ale teraz radio to zeszło na psy.

No a tu mamy w propozycjach do listy FEVER, więc głosujmy:)

http://www.radio.bialystok.pl/lista/index.php
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
greed

PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawde podobala mi sie ta recenzja płyty Sandry Very Happy Matko znow przesunieta premiera!! ja normalnie nie usiedze z niecierpliwości Confused Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
muminek

PostWysłany: Pią Gru 25, 2009 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odgrzebuję trochę temat, ale sama też stosunkowo późno trafiłam na to forum.
Z racji że w święta zawsze odgrzebuje wszystko to, czego dawno nie słuchałam to tym razem odgrzebałam The Signal.
Taki mój mały rev nt tej płytki.

1. The Name Of My Baby: rockowo, dobry kawałek na początek płyty, przyjemnie mi się go słucha. Podoba mi się energia tego utworu. Sandra dobrze śpiewa
2. Sorry: mega pozytywne zaskoczenie! Basik, troszkę synthów, kosmiczne z ciekawą głębią, lekko tajemnicze. Naprawdę świetny klimat! Numer 2 na płycie!
Wykonanie tego kawałka na Woodstocku wyszło naprawdę świetnie.
3. Right Lane: podoba mi się gitara w zwrotkach. Znowu rockowo ale bez specjalnego hardcore’u, w wokalu znowu nie ma specjalnie nic nowego, zachwycającego ale jest dobry. Całościowo mi się podoba.
4. Fever: takie lajtowe, częściami mogłoby być pod jakiś film anime albo coś takiego. Sandra bardzo fajnie wyciąga w refrenie „fever”, sporo energii tam słychać. Nie przeszkadza mi, fajnie się tego słucha.
5. Mecasanova (Yamyam): zdecydydowanie numer 1 na tej płycie!!! Genialny! Najciekawszy muzycznie numer, szaleństwo! strasznie mi się spodobał, nieziemski klimat. Bardzo ale to bardzo NINowy! A że ja NINów kocham... Pierwsze co zrobiłam po usłyszeniu tego to zaatakowałam google czy przypadkiem Flood czegoś w tym utworze nie zmajstrował! NINowe gitarki, leciutkie synthy, idealne połączenie, wokal Sandry też mi nieziemsko pasuje! W drugiej części ostatniej zwrotki (3-ciej) Sandra świetnie mocno śpiewa.. To „lalala-lalala-la-la” tak trochę rozstraja utwór ale z drugiej strony pokazuje jak Sandra się świetnie bawiła tym utworem i nie uciekała od kombinacji. Ma "to coś" i to strasznie dużo "tego czegoś"!!!
6. Do It Again: i znowu powrót do lżejszych gitarek. Znowu wokal dobry ale nic nowego. Rock ale bez „tego czegoś”. Znowu, podoba mi się, mogę tego słuchać ale nie zachwyca niczym szczególnym.
7. Stop the crying: kołysanka, ładna gitarka, ładny, spokojny głos Sandry. Podoba mi się.
8. Old Shack: świetny utwór stylizowany na nieco starszego rocka! Tzn, głównie zwrotki. Zwrotki są naprawdę muzycznie i wokalnie świetne, refren trochę zbyt pop-rockowy. Jednak zwrotki są świetne. Numer 3 na płycie za te zwrotki
9. Big City: gitarka lekko U2owa oraz naprawdę troszeczkę U2owego popu, perkusja troszkę NINowa w lżejszym wykonaniu i parę naprawdę ciekawych synthów, wokal zbyt przepuszczony przez syntezatory w refrenie. Jednak ma klimat! Zbliżone do klimatu Sorry czyli kosmos. Numer 4 na płycie
10. Perfume: czyli znowu powrót do po prostu rocka. Wokal w refrenie mi nie do końca odpowiada, znowu refren zbyt pop-rockowy jednak zwrotki ok. Przejścia między zwrotkami a refrenami mi się nieziemsko podobają
11. The Signal: znowu zaczyna się kosmos, jednak za mało gitar daje efekt popu. A szkoda, gdyby odjąć trochę elektroniki a na to miejsce dać więcej gitarki i perkusji to byłby świetny klimatyczny kawałek!
12. Counting Trees: trochę mocniejsze, ciekawe gitary, znowu trochę romansu z synthami.. wiem, że nadużywam już tego słowa ale znowu kosmos, znowu klimat! Znowu „to coś” co sprawia że utwór jest świetny! 2:14-2:17 – perkusja - może i krótko ale świetnie!
Druga część utworu - od 1:57 - kojarzy mi się z wczesnym 30 Seconds To Mars czyli z ich pierwszą płytą. Numer 2 na płycie razem z Sorry.
Ireen: takie spokojne, troche mocniejsze na koniec, babskie, nie do końca podoba mi się wokal w niektórych momentach. gitarka ładna w zwrotkach. Lepsze niż Stop The Crying

Podsumowując
Słychać że płyta jest Sandry i tylko Sandry, że nagrała na niej to co chciała nagrać, to co jej się podoba i to co czuje. Płyta jest naprawdę dojrzała. Jest pomieszaniem nieziemskiego klimatu z rockiem. Jak dla mnie, za mało jest na niej takich perełek jak Mecasanova, Counting Trees czy Sorry a za dużo zwykłych rockowych kawałków z pop-rockowymi refrenami.
Sandra mogła trochę bardziej pobawić się głosem. Nie do końca odpowiadają mi niektóre teksty.
Jednak cieszę się że płyta nie jest kopią Guano Apes a naprawdę czyś innym!
Płytę oceniam na 3-4/5

aha i jeszcze jedno. Album wg mnie sprawia wrażenie "concept album'u". Niekoniecznie jest to concept album jednak mam takie wrażenie bo faktycznie najlepiej brzmi jeśli się go słucha od początku do końca w kolejności albumowej a nie losowo wybranych utworów.

'there's the right way to do things, there's the wrong way to do things, and there's the Dillinger way to do things' - Ben Weinman
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Groźny

PostWysłany: Pią Sty 11, 2013 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alternatywna wersja teledysku do piosenki Fever:
http://simonthirlaway.com/work/sandra-nasic_fever/
(efekty specjalne żałosne ale Sandra - niezła laska Very Happy)

I jeszcze inna wersja The Name of My Baby jakby ktoś nie widział:
http://vk.com/video150700352_163401914?hash=a4fbfed6848b846e
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
KaMaD
Site Admin - Prezes FC

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Lechu Sandre rzeczywiescie niezle tu "zrobili" Smile a co do efektow to sie zgadzam...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Guano Apes DIVISION Strona Główna -> Sandra Nasic Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

Skocz do: